+358 (0) 306 667 500 Kundservice (8:00-16:00)

Kimmo Kolari


Kimmo Kolari

Verkställande direktör
kimmo.kolari@grano.fi

Tapio Hedman


Tapio Hedman

Rörelsechef
tapio.hedman@grano.fi

Harri Helén


Harri Helén

Rörelsechef
harri.helen@grano.fi

Marko Luhtala


Marko Luhtala

Direktör, stöd och utveckling av försäljning
marko.luhtala-ext@grano.fi

Marko Yli-Pietilä


Marko Yli-Pietilä

Utvecklingsdirektör
marko.yli-pietila@grano.fi

Karita Laakso


Karita Laakso

Ekonomidirektör
karita.laakso@grano.fi

Marit Telin


Marit Telin

Personaldirektör
marit.telin@grano.fi

Reetta Haapamäki


Ledning och administration

Helena Somero


Helena Somero

Chef för kundrelationer
+358 400 469 301
helena.somero@grano.fi

Katja Raemaa


Katja Raemaa

Försäljningschef, Detalj- och partihandel
+358 50 362 5862
katja.raemaa@grano.fi

Niko Malinen


Niko Malinen

Försäljningschef, Industri
+358 50 385 0000
niko.malinen@grano.fi

Mikko Honkonen


Mikko Honkonen

Försäljningschef, Offentlig förvalning
+358 44 766 7651
mikko.honkonen@grano.fi

Teppo Haapaniemi


Teppo Haapaniemi

Försäljningschef, Kundförvärv
+358 400 218 088
teppo.haapaniemi@grano.fi

HR

Marit Telin


Marit Telin

Personaldirektör
marit.telin@grano.fi