Laskutus

Granon y-tunnus on muuttunut

Grano Oy:n y-tunnus on 1.11.2016 alkaen 2197935-0.

Grano Oy:n laskutusosoite

Verkkolaskuosoite 003721979350
Välittäjän tunnus 003708599126

Olemme siirtyneet 1.11.2016 alkaen täysin sähköiseen finvoice-standardin mukaiseen ostolaskukäytäntöön, emmekä pysty jatkossa vastaanottamaan paperisia tai pdf-muotoisia laskuja. Mikäli yrityksenne ei pysty lähettämään sähköisiä ostolaskuja, pyydämme teitä käyttämään Granon toimittajaportaalia.

Toimittajaportaalin käyttöohje

Grano Oy:n y-tunnus on 2197935-0

Laskuissa on oltava viitteenä tilaajan nimi, kustannuspaikka ja muut tilaajan ilmoittamat tiedot.

Lisätiedot: controller@grano.fi tai Teemu Peränen, puh. 040 740 9939 ja Marianne Lieskivi, puh. 043 824 9105

Tytäryhtiöiden laskutusosoitteet


Laskutuksen yhteystiedot:

PK-seudun, Hämeenlinnan ja Lahden rakennusteollisuus (CAD, Sokopro)
laskutus.espoo@grano.fi
+ 358 (0)207 435 231
+ 358 (0)207 435 232

PK-seudun paino: Helsinki, Hyvinkää, Järvenpää ja Lahtii
laskutus.helsinki@grano.fi
+ 358 (0)45 7731 0224 

Lahti (Leeviprint Oy)
laskutus.jyvaskyla@grano.fi
+ 358 (0)14 334 2832
+ 358 (0)14 334 2848

Tampereen seutu sekä Hämeenlinnan paino
laskutus.tampere@grano.fi
+ 358(0)3 3141 1015

Vaasa, Seinäjoki, Kokkola (Kopiolahtinen Oy)
Mikaela Kalervo
Puh. 0306 667 505
mikaela.kalervo@grano.fi
    
Katri Vieri
Puh. 0306 667 506
katri.vieri@grano.fi

Oulu (Oulun Kopiokeskus Oy)
Pirkko Myllykangas
Puh. 0306 667 620
pirkko.myllykangas@grano.fi

Muu Suomi
laskutus.jyvaskyla@grano.fi
+ 358 (0)14 334 2832
+ 358 (0)14 334 2848

Multidoc käännöspalvelut
Raija Honkonen-Antila
+358 43 824 9116
raija.honkonen-antila@grano.fi

Laskutusosoitteen muutokset voi lähettää ylläoleviin sähköpostiosoitteisiin.


Myyntireskontra ja perintä
myyntireskontra@grano.fi
+358 (0)30 666 7064

Ostoreskontra
ostoreskontra@grano.fi
+358 (0)30 666 7064